Warsaw Business Guide - logo
Nauka i Biznes - logo
Mariusz Blimel: Jakby Pan podsumował działalność Szpitala, od kiedy jest Pan jego Dyrektorem?   Dr n. med. Marian Przylepa, Dyrektor SPSK Nr 4: Rok 2014 r. skłania do dokonywania różnych podsumowań, bowiem przypada w nim jubileusz 50-lecia SPSK-4, który zamierzamy obchodzić bardzo uroczyście i podjęliśmy już szereg działań upamiętniających rocznicę. Podsumowanie działalności szpitala z perspektywy 32 lat zarządzania przeze mnie jednostką wymaga przywołania pewnych faktów historycznych, zmian zachodzących w jego statusie prawnym – od jednostki budżetowej finansowanej centralnie, po samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej z osobowością prawną,  finansowany od 1998 r. w ramach systemu ubezpieczeń zdrowotnych.

Czytaj więcej...

„Naszym celem jest świadczenie profesjonalnej opieki  w zdrowiu i chorobie.” misja szpitala „Dziś uważam, że medycyna to zarówno sztuka, jak i rzemiosło. Sądzę tak, ponieważ ważne jest to, że w wyniku zdobytego doświadczenia potrafię wiele rzeczy przewidzieć. I jest to istotna umiejętność - wyprzedzać pewne sytuacje i przewidywać”. Dr n. med. Norbert Krajczy, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie Mariusz Blimel, Medycyna i Zdrowie: Co udało się osiągnąć jeśli chodzi o rozwój szpitala? Jaki jest to Szpital w porównaniu z innymi szpitalami w Polsce? Dr n. med. Norbert Krajczy, Dyrektor ZOZ w Nysie: W 2001 roku, w dobudowanej po powodzi części Szpitala, powstał pierwszy w kraju Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z blokiem operacyjnym, Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii i centralną sterylizacją. Oddział Ratunkowy został zaprojektowany przez Konsultanta Krajowego prof. J. Jakubaszko.

Czytaj więcej...

Prof. Bogusław Maciejewski, dyrektor Centrum Onkologii w Gliwicach: Nie osiągnąłbym sukcesu zawodowego, gdyby nie naukowcy, którzy bezinteresownie wprowadzili mnie w środowisko w Stanach Zjednoczonych, oni otworzyli przede mną drzwi. W moim przekonaniu payback polega na tym, aby przekazać te osiągnięcia i dorobek kolejnym pokoleniom. Ciągłość jest największym osiągnieciem...

Czytaj więcej...

Welcome to the leading company delivering services that combine quality, reliability and compliance!

Znajdź nas na:

Kontakt

Newsletter

Get latest updates and offers.
Poland Business Guide 2018
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος